+174 123 456 789 Friday - Jun 22, 2018

Znajdź odpowiednie miejsce dla swoich oszczędności


dlampolska

W ostatnim czasie lokaty tracą znaczną ilość swoich zwolenników. Coraz mniej ludzi umieszcza na nich swoje ciężko zapracowane pieniądze. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Oczywiście głównym powodem jest oprocentowanie. Najlepsze lokaty bankowe nie są już tak atrakcyjne jak dawniej. Ludzie poszukują więc nowych sposobów na inwestowanie swoich pieniędzy.konto oszczędnościowe

Lokaty bankowe w tym momencie

Bankowcy są przerażeni aktualnie zmniejszonym zainteresowaniem klientów, lokatami bankowymi. Z tego też względu banki będą zmuszone doprowadzić do tego aby oprocentowanie lokat w najbliższym czasie wzrosło. Jeżeli do tego nie dojdzie, to może w niedługim czasie okazać się, że lokaty bankowe w ogóle nie są zakładane, a banki stracą ogromne sumy pieniędzy, którymi dotychczas mogli operować. Nie można się dziwić aktualnej sytuacji, ponieważ dzisiejsze oprocentowanie lokat to około 2% w skali roku, co nie przynosi zadowalających zysków.

Gdzie dziś lokujemy pieniądze?

W czasach jakie nastały większość ludzi inwestuje swoje pieniądze w budownictwo. Taka inwestycja może przynieść dużo większe zyski niż to co oferują nam banki, poprzez swoje usługi. Inwestorzy budują domy, następnie sprzedając je po wyższej cenie, co pozwala im zarobić atrakcyjną sumę pieniędzy. Coraz częściej zdarza się także, że zamiast umieszczenie pieniędzy w banku, decydujemy się na zakup jakiegoś lokum. Jeżeli znajduje się ono w mieście, dosyć popularnej lokalizacji, to nie powinno być problemu ze znalezieniem osoby chętnej na wynajem. W ten sposób, oprócz nieruchomości, czyli zabezpieczenia nie małych przecież pieniędzy, mamy również comiesięczny dochód, w postaci czynszu.

Popularne jest również w ostatnich latach inwestowanie w samochody. Może się to wydać dziwne, bo przecież zakupując nowy samochód, tracimy już w momencie jego zakupu. Jeżeli jednak sprowadzimy z zagranicy luksusowy pojazd, to możemy na nim nieźle zarobić. Znacznie lepiej niż to co oferują nam nawet najlepsze lokaty bankowe. Modne również jest odnawianie zabytkowych pojazdów, których wartość po całym procesie renowacji jest przeogromna. Oprocentowanie lokat nie jest w stanie zagwarantować nam takiego zysku. Wszystko jednak zależy ile mamy oszczędności do zainwestowania. Jeżeli jest to mała suma, to niestety będziemy zmuszeni korzystać z ofert banków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html.