+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Zalety i wady internetowych kont osobistych


W banku internetowym obowiązuje samoobsługa. Wszystkie operacje wykonujemy sami. Nie musimy za nie płacić. Z reguły nie ma też konieczności ponoszenia stałych opłat za korzystanie z konta. W zamian za to bank nie nalicza nam oprocentowania lub oprocentowanie to jest tak niskie, że aż niezauważalne. najlepsze konta

Dostęp do banku mamy gwarantowany przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Sami musimy jedynie zadbać o dostęp do internetu w takim wymiarze, jaki nam będzie potrzebny do przeprowadzania bieżących operacji. Czas, szybkość, elastyczność i wyjątkowo niski (lub zerowy) koszt utrzymania konta – to podstawowe zalety internetowych kont osobistych i oszczędnościowych.

Wady kont internetowych

Sprzęt może zawieść – zarówno u nas, jak i w banku. Kłopoty z dostępem do systemu transakcyjnego w chwilach, w których najbardziej zależy nam na dostępie zdarzają się wcale nierzadko. Co prawda banki stale udoskonalają swoje systemy, ale nawet przy największym stopniu zaawansowania elektronika i informatyka mogą zawieść. Z tym należy się liczyć i to bardzo choćby dlatego, że wybierając konta internetowe z reguły mamy utrudniony dostęp do oddziałów.

Banki internetowe posiadają ich niewiele. Wszelkie sprawy należy załatwiać zdalnie. Tymczasem w niektórych sytuacjach bezpośredni kontakt z obsługą (wizyta w oddziale) pomaga znacznie sprawniej załatwić niektóre sprawy (np. reklamacje). Biorąc pod uwagę elastyczność i, mimo wszystko, dużą niezawodność elektronicznych rozwiązań trzeba jednak jasno stwierdzić, że internetowe konta osobiste mają więcej zalet niż wad. Te ostatnie są zresztą stopniowo niwelowane przez banki, które walcząc o klientów oferują im coraz elastyczniejsze i coraz mniej zawodne rozwiązania.