+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim otworzysz konto oszczędnościowe


Konto oszczędnościowe tak jak wszystkie produkty bankowe są ograniczone różnymi zapisami w umowie, dlatego zanim zdecydujemy się na prowadzenie oszczędności w takiej właśnie formie warto dokładniej prześwietlić ten produkt, tak aby nie mieć wątpliwości co do składników umowy.konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to małe zyski

Konto oszczędnościowe z całą pewnością jest bezpieczną formą oszczędzania pieniędzy, jednak nie ma co ukrywać- nie możemy liczyć tutaj na duże zyski z odsetek. Oczywiście co miesiąc wpadnie kilka lub kilkanaście złotych, w zależności od wielkości zasobów na naszym koncie, jednak nie ma tutaj spektakularnych dywidend. Jeżeli liczymy na wysokie oprocentowanie to lepiej wybrać inną formę inwestowania pieniędzy.

Wypłacanie w dowolnym momencie

Ogromną zaletą kont oszczędnościowych jest możliwość wypłacania pieniędzy w każdej chwili. Dodatkowo nie tracimy odsetek, które do tej pory udało nam się zgromadzić. To z cała pewnością przemawia na korzyść tego produktu finansowego.

Konto bez opłat, ale…

Najczęściej konto oszczędnościowe możemy otworzyć i prowadzić bez opłat, ale jest ono opatrzone pewnymi ograniczeniami, które mogą generować koszty co sprawdzisz na link. Zazwyczaj dotyczy to ilości wypłat i przelewów z konta oszczędnościowego. Banki chcąc zachować jak najwięcej środków na naszym koncie zniechęcają do częstych wypłat z takiego konta poprzez limity. Najczęściej mamy od jednego do kilku darmowych przelewów bądź wypłat w miesiącu z konta oszczędnościowego, a za każdą kolejną transakcję musimy zapłacić kilka złotych opłaty. Dlatego warto zastanowić się ile pieniędzy będziemy potrzebowali z konta w danym miesiącu i wypłacić je jeden raz, aby uniknąć opłat.

Mimo kilku minusów konta oszczędnościowe zapewniają możliwość odkładania pieniędzy i pomnażania ich w najbezpieczniejszy sposób. Banki pod tym względem są idealnym rozwiązaniem dla osób, które z jednej strony chcą zgromadzić oszczędności i zyskać niewielkie oprocentowanie, a z drugiej strony potrzebują stałego dostępu do swoich środków finansowych.