+174 123 456 789 Wednesday - May 23, 2018

Skąd banki czerpią zyski?


Banki to de facto przedsiębiorstwa. Ich najważniejszym celem jest więc osiąganie zysku. Dlatego warto mieć świadomość, że wszystkie produkty, które oferują, w końcowym rozrachunku muszą przynieść im wymierne korzyści.finanse

Co oferują nam banki?

Oczywiście banki nie zmuszają klientów do korzystania z ich usług, a produkty, które oferują, dają korzyści dla obu stron. Banki mogą zarabiać, a klienci korzystający z usług bankowych otrzymują produkty, które spełniają ich oczekiwania, a także pomagają w życiu czy w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Nie sposób wymienić wszystkie produkty, jakie oferują swoim klientom banki. Tym bardziej, że w obecnych czasach narasta konkurencja między bankami, które starają się walczyć o klienta. Dla klienta to bardzo korzystna sytuacja, gdyż banki zmuszone są świadczyć usługi o wyższym standardzie, a także muszą obniżać ceny swoich produktów. Tak samo jest też w przypadku udzielanych przez banki kredytów.

Ostrożnie z kredytem

Kredyty stanowią poważne źródło dochodów wielu banków. Jednak podczas udzielania kredytów banki muszą też liczyć się z ryzykiem, że część klientów może mieć problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Dlatego powstają specjalne departamenty, których celem jest badanie wiarygodności kredytowej klienta. Mimo tego część kredytobiorców wpada w pętlę zadłużenia i ma poważny problem, żeby w terminie spłacać swoje zobowiązania. W takim przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny.

Zalety konsolidacji

Konsolidacja pozwala obniżyć miesięczną ratę kredytu. Konsekwencją tego jest dłuższy okres spłaty, a co za tym idzie wzrasta całkowita kwota, jaką należy zwrócić do banku. Jednak nie zmienia to faktu, że kredyty konsolidacyjne są bardzo popularne. Trzeba mieć także świadomość, że konsolidacja kredytów to zabieg mający ułatwić życie klientowi, ale w ostatecznym rozrachunku tak czy siak bank na tym zarabia. Bez względu na to czy jest to zwykły kredyt czy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki ich raty i oprocentowanie ma być ustalone w taki sposób, aby bank mógł na tym zarobić. Zyski te są tym większe, im lepsza jest ściągalność należności od kredytobiorców.