+174 123 456 789 Wednesday - May 23, 2018

Problemy ze spłatą wielu zobowiązań?


shutterstock_29502388

Konsolidacja kredytów to niebywale powszechne hasło pośród klienteli banków. Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak złączenie pożyczek, jakie do tego czasu wzięliśmy. Rozwiązanie takie jest intratne, kiedy nie możemy poradzić sobie ze spłacaniem kilku wziętych pożyczek. We wspominany sposób spłacamy pojedynczą należność, a nie kilka, jak do tego czasu. shutterstock_99887999

Kredyty konsolidacyjne zapewniają tym samym możliwość określenia jednej raty, zamiast regulowania wielu należności w rozmaitych terminach. Przez to klient łatwiej zapamiętuje dzień spłaty konkretnej należności i może czuwać nad punktualnością regulowania pożyczki. Poza tym musimy pamiętać, że kredyt konsolidacyjny zapewnia mniejszą należność niż w wypadku kwoty rat wcześniejszych kredytów. Mniejsza rata kredytu jest możliwa głównie dzięki zwiększeniu terminu zwrotu pożyczki, przez co rośnie jednak całkowity koszt pożyczki.

Żeby konsolidacja kredytów mogła być jak najlepsza, warto pamiętać o racjonalnym jej dokonaniu. Do scalania kredytów zazwyczaj dochodzi bowiem podczas scalania obciążenia karty kredytowej i dość drogich pożyczek gotówkowych. Jeżeli jednak zaciągamy kredyt konsolidacyjny, aby połączyć wzięte uprzednio pożyczki, ale bez zmiany terminu spłaty, opisywana operacja może okazać się nieopłacalna. Dzieje się tak, bowiem sama konsolidacja kredytu niesie ze sobą wyższe oprocentowanie, które w konsekwencji wytwarza większe koszty naszego kredytu. W związku z tym ważne jest, żeby kredyt konsolidacyjny obejmował okres spłaty, jaki nie narazi nas na większe koszty.

Żeby otrzymać tego rodzaju kredyt, trzeba przejść podobną drogę, jak w przypadku zaciągania zwyczajnego zobowiązania. Najczęściej kredyty konsolidacyjne ciągną za sobą obowiązek gwarancji w postaci hipoteki. Posiadaczem wspominanej nieruchomości nie musimy być my sami, ale między innymi osoba z rodziny bądź znajomy. Wyjątkiem jest warunek, kiedy jeden z aktualnych kredytów jest kredytem hipotecznym. Następnie bank bierze pod uwagę naszą historię kredytową. Jeżeli wcześniejsze należności nie były opłacane o czasie bank może odmówić nam prezentowanego rozwiązania.