+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Od czego zależy to, jaką ofertę dotyczącą konsolidacji długów ma dla nas bank?


shutterstock_66632845

Chociaż propozycje finansowe dotyczące kredytów konsolidacyjnych bardzo często są przedstawiane w postaci ogólnych warunków, może się okazać, że wraz z naszą sytuacją finansową ulegną one diametralnej zmianie.shutterstock_128157245

Niejeden ranking kredytów konsolidacyjnych jest stworzony właśnie w oparciu o ogólne warunki kredytowe, natomiast, gdy staramy się o kredyt na konsolidację długów nasz prywatny ranking może znacznie się zmienić. Udzielany przez bank kredyt konsolidacyjny zależy bowiem od wielu kwestii dotyczących potencjalnego kredytobiorcy.

Jednym z kluczowych aspektów jest na przykład to, jak wiele pieniędzy potrzebujemy. W zależności od naszych potrzeb kredyty konsolidacyjne mogą być oprocentowane w różny sposób – niezwykle często zdarza się przecież, że wraz ze wzrastającą kwotą kredytu wzrasta także ryzyko dla banku, że nie uregulujemy długu w terminie.

Kolejną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas starań o kredyt konsolidacyjny jest to, jakie jest źródło naszego dochodu. Osoby zarabiające w oparciu o wieloletnią umowę o pracę są inaczej traktowane przez potencjalnego kredytodawcę niż ktoś, kto pracuje dorywczo czy dzięki umowie o dzieło i tak dalej. Jest to bardzo ważne, gdyż właściwie to nasze dochody gwarantują spłatę zadłużenia w terminie. Nic więc dziwnego, że dla banku jest to jedna z najistotniejszych kwestii.

Niemniej ważne w przypadku, gdy rozważamy konsolidację długów jest to, w jakim terminie chcemy zaciągnąć tą sporą pożyczkę. Co więcej, bardzo istotne jest również to, jak długo bank zamierza analizować naszą zdolność kredytową. Nie wszystkie instytucje finansowe mogą nam bowiem zagwarantować, że konsolidacja kredytów jest możliwa już następnego dnia (chociaż takie propozycje bankowe również się zdarzają).