+174 123 456 789 Friday - Jun 22, 2018

Najlepsze lokaty krótkoterminowe w euro w lipcu


Jeżeli dysponujesz środkami finansowymi w walucie euro, warto zastanowić się nad ich ulokowaniem na korzystnej lokacie walutowej. Takich lokat w naszym kraju nie brakuje i coraz więcej banków decyduje się na zaoferowanie korzystnych warunków, co sprzyja sytuacji zwłaszcza tych osób, które pracują za granicą i otrzymują wynagrodzenie w innej walucie niż złotówka, ale pieniądze przechowują w polskich bankach z myślą o przyszłym powrocie do kraju. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych lokat walutowych prowadzonych w walucie euro, jakie w tym momencie są oferowane przez banki na miesiąc lipiec. Ranking dotyczy w tym przypadku lokat krótkoterminowych, otwieranych na okres do około 3 miesięcy.

shutterstock_77814700
Bank Millennium

Pierwsze miejsce w naszym rankingu należy do tego banku z dwóch powodów. Po pierwsze, proponuje jedno z najwyższych oprocentowań dostępnych w tym momencie na rynku, które wynosi 0, 6%, a po drugie – taką lokatę założyć możemy już od kwoty 200 euro. Lokatę Millenet możesz założyć poprzez system internetowy Millenet, koniecznym wymogiem jest posiadanie konta walutowego w tym banku. Jest to związane z tym, że środki na lokatę i po jej zakończeniu są przelewane z tego rachunku i na ten sam też wracają. Lokata trwa 155 dni. Poznaj jeszcze więcej szczegółów na oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-sierpien-2015/
Raiffeisen Polbank

Drugie miejsce w naszym rankingu otrzymuje R-lokata na nowe środki przede wszystkim za wysokie oprocentowanie lokaty – również, jak w przypadku Millennium, wynosi ono 0, 6%. Środki, jakie możemy na niej zgromadzić, nie mogą być niższe od 1000 euro ani wyższe niż 50 tysięcy euro. Czas trwania tej lokaty to 3 miesiące. Aby otworzyć taką lokatę, wymagane jest posiadanie konta walutowego w tym banku, poza tym można na nią wpłacić wyłącznie nowe środki, które stanowią nadwyżkę nad saldo depozytów klienta na koniec ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc otworzenia tej lokaty.
Getin Bank

Lokata walutowa oferuje oprocentowanie 0, 55% w skali roku i jest zakładana na okres 3 miesięcy. Taką lokatę możemy otworzyć, dysponując kwotą 100 euro. Dodatkowymi plusami jest to, że można ją założyć zarówno w placówce banku, jak i przez internet, nie ma tu też obowiązku posiadania konta walutowego w tym banku – środki możesz wpłacić gotówką lub przelewem z innego banku, a po zakończeniu lokaty środki są zwracane również w postaci gotówkowej lub przelewem na wskazany rachunek.