+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Najczęstsze problemy młodych firm


Każda firma potrzebuje pieniędzy, żeby móc się rozwijać i rywalizować z konkurencją, której coraz więcej jest na rynku. Niestety nie zawsze przedsiębiorstwo posiada odpowiednią płynność finansową, żeby móc sfinansować swoje potrzeby z bieżących środków wpływających na konto. Przedsiębiorcy często potrzebują wsparcia z zewnątrz, aby móc wprowadzić na rynek nowe technologie czy też po prostu podjąć inne działania związane z rozwojem firmy. Najprostszym wsparciem finansowym jest kredyt dla firm, który udzielany jest praktycznie w każdej placówce bankowej. Można również starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, lecz zazwyczaj wiąże się to z długim czasem oczekiwania oraz z wieloma formalnościami, na które przedsiębiorca nie zawsze ma czas. Nie każda firma spełnia też wymogi Unii Europejskiej i o tym też trzeba pamiętać.

Na jaki kredyt się zdecydować?

pożyczki chwilówkiPrzedsiębiorcy mają różne potrzeby i banki doskonale zdają sobie z tego sprawę. Czasami firma potrzebuje pieniędzy na ryzykowną inwestycję, a czasem brakuje pieniędzy na spłatę bieżących zobowiązań. Potrzeby przedsiębiorców są różne, więc i banki oferują różnego rodzaju kredyty dla firm. Jedne z nich pozwalają na większą swobodę kredytobiorcy, a inne trochę tę swobodę ograniczają. Zanim przedsiębiorca uda się do placówki, w której ofercie znajduje się finansowanie przedsiębiorstw, powinien przygotować sobie krótki business plan, żeby dokładnie wiedzieć na co zostaną przeznaczone pieniądze z kredytu. Kiedy business plan będzie gotowy można udać się do banku w celu zapoznania się z ofertą dla przedsiębiorców. Warto poświęcić trochę czasu na rozmowę z doradcą finansowym, ponieważ jego wiedza może nam pomóc podjąć odpowiednią decyzję.

Debet na koncie czy kredyt na określony czas?

Finansowanie firm może odbywać się na różne sposoby. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy oraz od jego sytuacji finansowej. Przedsiębiorca szukający pomocy banku może skorzystać zarówno z limitu debetowego, jak i z tradycyjnego kredytu, którego raty określone są z góry. Limit debetowy obliczany jest na podstawie wpływów na konto firmowe, więc w niektórych przypadkach może być on niewystarczający, żeby zaspokoić przedsiębiorcy. Jednak każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się nad takim kredytem, ponieważ jest on bardzo pomocy w przypadku chwilowego braku gotówki. Jeżeli natomiast firma potrzebuje więcej pieniędzy, to z całą pewnością bardziej opłacalny będzie zwykły kredyt dla firm, którego wysokość jest z góry określona przez przedsiębiorcę i bank.