+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Lokata rentierska zamiast emerytury?


Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nasza przyszła emerytura może być naprawdę niewielka i nie pozwoli nam godnie żyć. Dlatego już dziś należy zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę, tak by na jesień życia mieć odpowiednią ilość środków finansowych. Idealnym rozwiązanie będzie wtedy lokata rentierska. Ten produkt finansowy pozwoli na spory zysk i zapewni regularny dopływ pieniędzy.

Lokata rentierska jest specyficzną lokatą, która znacznie różni się od zwykłej lokaty terminowej. Charakterystyczną cechą takiej lokaty jest to, że pieniądze nie są zamrożone na cały okres trwania lokaty, a odsetki trafiają do nas w regularnych odstępach czasu. Pieniądze zostają wypłacane na wskazany przez nas rachunek bankowy. To bezpieczny sposób na dodatkowe pieniądze.

Niestety w naszym kraju lokata rentierska jest mało popularna. Banki w swoich ofertach traktują ją nieco pobłażliwie, w związku z czym jest ona mało reklamowana. Dlatego popyt na ten produkt finansowy jest niewielki. Do niedawna lokaty tego typu były skierowane głównie do osób posiadających ogromne środki finansowe. Najczęściej trzeba było mieć zgromadzone ponad sto tysięcy złotych, aby móc otworzyć taki depozyt. W związku z tym popyt był niewielki, gdyż bogate osoby bardzo często wybierają nieco inny sposób inwestowania, bardziej ryzykowny i agresywny. W tej chwili banki wychodzą naprzeciw swoim klientom, dlatego nawet mając mniej oszczędności możemy pomyśleć o takiej lokacie – tutaj więcej o tym.

Bez względu na to na jaką lokatę się zdecydujemy warto oszczędzać i zadbać o swój budżet domowy, ponieważ bezpieczeństwo finansowe nasze i naszych bliskich jest najważniejsze. Mając pieniądze możemy pozwolić sobie na więcej, podnieść jakość życia, zabezpieczyć w trudnych sytuacjach lub zapewnić najlepszą opiekę medyczną. Dlatego już dziś zacznijmy oszczędzać i inwestujmy w bezpieczny sposób.