+174 123 456 789 Friday - Jun 22, 2018

Lokata rentierska – a co to właściwie takiego jest?


Każdy z nas chce jak najwięcej zaoszczędzić. Wszyscy marzymy o tym, aby mieć dużo pieniędzy, ogromny majątek, którym będziemy mogli cieszyć się wraz z naszymi najbliższymi. Żeby to osiągnąć nie raz musimy włożyć w nasze czyny ogromny wysiłek.lokaty bankowe

Gdy mamy jednak pewne środki pieniężne, to możemy przemyśleć inwestowanie ich w taki sposób, aby w przyszłości same na siebie pracowały. Właśnie tak wyglądają zyski z lokat. Nasze pieniądze wypracowują dla nas zysk, którym my możemy się cieszyć. Warto zapoznać się z ciekawym typem lokaty, a mianowicie lokatą rentierską.

Rentierska – co to takiego?

Lokując pieniądze w banku w ten sposób, otrzymujemy wypracowany przez nie zysk stopniowo, w stałych ratach. To my jako założyciele takiej lokaty decydujemy w jakich okresach czasu chcemy dostać nasze zyski, musimy jednak uzgodnić to wcześniej przed jej założeniem z bankiem, ponieważ on również musi przystać na nasze warunki, a my na jego. Najczęściej oferta takiego inwestowania jest kierowana do osób bardzo zamożnych, ponieważ wiele z nich żyje dzięki takim zyskom. Nie pracują, a jedynie wypłacają comiesięczne, okresowe dochody.

Można podpisać umowę z bankiem na różny okres czasu. Nie jest on jednak niższy jak 12 miesięcy, a najczęściej znacznie dłuższy. Jeśli chodzi o wysokość oprocentowania to wiele osób narzeka, ale w rzeczywistości nie jest takie niskie. Możemy liczyć na około 2, 5 do nawet 3, 5 %. Im więcej środków pieniężnych mamy do ulokowania w banku, tym więcej możemy wynegocjować.

Jakie są kwoty minimalne takiej lokaty rentierskiej?

Wszystko zależy od banku, ale minimalna kwota inwestycji zazwyczaj jest dosyć spora. Dlatego właśnie mówi się, że tego typu sposób oszczędzania jest kierowany głównie do osób bogatych, czyli zamożnych, które mają duże oszczędności i mogą sobie pozwolić na zablokowanie środków pieniężnych na dłuższy okres czasu.

Najczęściej minimalne kwoty umożliwiające założenie takiej lokaty rentierskiej to 100 000 złotych. Maksymalne natomiast jakie można na niej umieścić nierzadko sięgają kilkunastu milionów złotych. Oczywiście zdarzają się banki które oferują tego typu sposób na oszczędzanie i lokowanie pieniędzy już od kwot rzędu kilku tysięcy złotych. Każdy powinien zastanowić się czy warto jednak w ten sposób oszczędzać mając tak niskie kwoty oszczędności?

Więcej na temat lokat dostępne na stronie oszczednoscionline.pl.