+174 123 456 789 Friday - Jun 22, 2018

Krótkoterminowość lokat wadą czy zaletą?


shutterstock_77814700

Lokaty krótkoterminowe oferowane przez banki mogą na zrazić niskim oprocentowaniem, w przeciwieństwie do ofert lokat na dłuższy okres czasu. Warto, więc zastanowić się chwilę nad tym, który rodzaj lokat będzie dla nas lepszym wyborem. Dowiedzmy się, więc jakie są plusy i minusy lokat krótkoterminowych, aby móc dokonać jak najlepszego wyboru.
Negatywnie na temat lokat krótkoterminowychnajlepsze konta bankowe

Główna wada lokat krótkoterminowych to znacznie niższe oprocentowanie niż w przypadku ich długoterminowych odpowiedników. Nic jednak na to nie jesteśmy w stanie poradzić, ponieważ, więcej ryzykujemy oddając nasze pieniądze na dłuższy okres czasu. Krótkoterminowa lokata to mniejsze ryzyko, za które bank płaci adekwatnie mniej. Bankom zależy na lokatach długoterminowych w momencie, gdy oprocentowanie jest na bardzo niskim poziomie. Liczą wtedy, że w trakcie lokaty ono wzrośnie, na czym my będziemy stratni, a bank zyska. Dlatego też w tym momencie oprocentowanie lokat na krótki okres czasu jest niskie, abyśmy byli skłonni oddać pieniądze na dłużej.
Pozytywnie na temat lokat krótkoterminowych.

Jak we wszystkim, również w krótkoterminowych lokatach można doszukać się pozytywnych cech. Uruchomienie lokaty krótkoterminowej jest bardzo łatwe. Co jest jej zaletą. W coraz większej ilości banków możemy ją założyć przez Internet. Jeżeli znajdziemy lepszy sposób na inwestowanie swoich pieniędzy, to nie ma problemu z długim oczekiwaniem na zakończenie lokaty. Zazwyczaj są one uruchamiane na około 3 miesiące, więc nie jest to długo.

Jeżeli jesteśmy zaradni to na krótkoterminowych promocyjnych lokatach bankowych możemy stosunkowo dużo zyskać. Banki co jakiś czas oferują interesujące promocje dla nowych klientów, którzy uruchomią lokatę bankową właśnie u nich. Warto interesować się promocjami i z nich korzystać – najnowsze promocje znajdziesz na stronie oszczednoscionline.pl. Możemy osiągnąć dzięki temu dosyć wysokie oprocentowanie.

Mogłoby się wydawać, że więcej jest pozytywnych cech lokaty krótkoterminowej niż negatywnych. Wszystko zależy od naszego punktu widzenia. Jeżeli nie boimy się zablokować pieniędzy, to wybierzemy prawdopodobnie długoterminową inwestycję. Jeżeli nie mamy pewności to lepiej wybrać lokatę na krótszy okres czasu. Pamiętajmy, że zawsze możemy ją zlikwidować, choć wtedy musimy liczyć się ze stratą odsetek. Dlatego lepszym rozwiązaniem dla początkujących będzie lokata krótkoterminowa.