+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Konsolidacja kredytów – z czym to się je?


Jeśli masz kilka zobowiązań pieniężnych w różnych instytucjach finansowych, możesz połączyć wszystkie w jeden wygodny kredyt konsolidacyjny. Spłacisz nim kredyt samochodowy, mieszkaniowy, konsumpcyjny oraz dodatkowo debet w banku. Jest to proste i bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli na płacenie jednej niższej raty zamiast kilku w różnych terminach i w różnych bankach. Taki kredyt to oszczędność czasu i pieniędzy. Kto może uzyskać kredyt konsolidacyjny i gdzie można go dostać?pieniadze

Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

Sytuacja, która warunkuje do wzięcia kredyt konsolidacyjny jest zasadniczo jedna. W momencie, gdy posiadamy kilka różnych kredytów zaciągniętych na odmienne cele, nasze składki są wysokie i mamy problemy z ich spłatą, a grozi nam w perspektywie utrata płynności finansowej, warto wtedy się zastanowić, czy kredyt konsolidacyjny nie będzie naszym jedynym kołem ratunkowym przed upadłością finansową.

Kredyt konsolidacyjny jest specyficznym rodzajem zadłużenia. Najtańsze kredyty konsolidacyjne w Polsce w 2014 roku mają jeden cel – spłacić inne zobowiązania finansowe dłużnika. Konsolidacja kredytów dotyczy różnych rodzajów kredytów. Mogą to być kredyty hipoteczne, gotówkowe lub ratalne, konsumenckie. Kredyt konsolidacyjny zastępuje kilka kredytów. Charakteryzuje się ten produkt finansowy dłuższym terminem spłaty i niższym oprocentowaniem. Zatem jest opłacalny dla dłużnika, który płaci niższą ratę i przez dłuższy czas. Są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Taki kredyt jest zabezpieczony hipoteką. Drugim typem jest kredyt gotówkowy. Charakteryzuje się krótszym terminem spłaty, jest droższy i banki przyznają go na mniejsze kwoty.

Czy kredyt konsolidacyjny oferuje dodatkowe możliwości?

Kredyt konsolidacyjny można wziąć w polskich złotych, ale i jest dostępny w innych walutach. Można go wziąć we frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich oraz w euro. Najdłuższy czas spłacania kredytu konsolidacyjnego gotówkowego wynosi do 10 lat. Natomiast kredyty konsolidacyjne hipoteczne można spłacać nawet przez 40 lat. Dodatkowym atutem tego kredytu jest to, że część pieniędzy uzyskanych od banku można przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt konsolidacyjny można wziąć we wszystkich największych bankach prosperujących na terenie Polski. Są to między innymi: Bank Milenium, Bank BPH, Deutsche Bank, PKO Bank Polski, Bank BGŻ, BZ WBK, Alior Bank oraz Citi Handlowy. Konsolidacja kredytów w każdym z tych banków odbywać się będzie na innych zasadach.

Konsolidacja kredytów jest przeznaczona dla osób, które nie utraciły płynności finansowej, a tym samym posiadają zdolność kredytową. Takie osoby jedynie chcą zaprowadzić porządek w swoich zobowiązaniach kredytowych wobec wszystkich instytucji finansowych, z usług, których korzystają. Wnioskodawcy nie mają problemu ze spłatą rat. Jednak ich wysokość jest kłopotem podobnie jak okres kredytowania. Wtedy kredyt konsolidacyjny wprowadza niższą jedną ratę i wydłuża okres spłaty zobowiązania. Taki produkt jest bardzo opłacalny – ma niższe oprocentowanie i jest łatwiejszy do udźwignięcia.