+174 123 456 789 Friday - Jun 22, 2018

Jak rozpoznać oszusta bankowego?


bank w Polsce

Nie tylko w zakresie lokat bankowych, ale i w różnej innej działalności bankowej często można spotkać się z działalnością instytucji, które bankami są tylko z nazwy. Jak zauważyć, że proponowana lokata jest podejrzana? Przede wszystkim jest to dość proste – zwykle oprocentowanie lokat, które pochodzą z para banków jest podejrzanie wysokie. pożyczki

Chociaż wiele osób decydując się na ten środek oszczędnościowy kieruje się przede wszystkim możliwościami szybkiego wzbogacenia się to jednak należy pamiętać, że lokaty bankowe to nie są najlepsze inwestycje do zarabiania pieniędzy. Chyba, że posiadamy bardzo wiele i planujemy utworzenie lokaty na przykład z kapitałem początkowym w wysokości miliona złotych. Wtedy, owszem, możemy spodziewać się jakiegoś konkretniejszego zysku pieniężnego. Jednak w takim przypadku możemy spotkać się nawet z odmową utworzenia lokaty, ponieważ depozyt bankowy jest najczęściej tworzony na kwotę kilku lub kilkunastu tysięcy.

W przypadku lokaty w para banku istnieje niebezpieczeństwo, że utracimy bezpowrotnie większość lub wszystkie nasze pieniądze. Dlatego też należy unikać powierzania swoich funduszy instytucjom, które nie mają ugruntowanej pozycji rynkowej. Co jest pocieszające, para banki oferują zwykle zainwestowanie w jakieś dobro materialne jak na przykład złoto, a nie założenie lokat bankowych.

Z drugiej strony, nie jest powiedziane, że podejrzanych ofert odnośnie lokat bankowych w ogóle nie ma. Dość łatwo jest przeprowadzić porównanie lokat w znanych bankach i zauważyć, że oferta para banku jest mocno odbiegająca od pozostałych. Wspomniane zadziwiająco korzystne oprocentowanie lokat czy bardzo elastyczne warunki umowy zawsze powinny wzbudzić nasze podejrzenia. Co prawda, wiele banków ma naprawdę ciekawe oferty, o których wielu ludzi z pewnością nie wie, ale przystępując do takich transakcji finansowych jak zakładanie lokaty trzeba się zawsze upewnić, z kim tak naprawdę mamy do czynienia, bo może to nas uchronić od wielu kłopotów. Warto również przed podjęciem decyzji przejrzeć aktualny ranking lokat, dostępny w Internecie – przykładowy ranking dostępny pod adresem oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-marzec-2016.