+174 123 456 789 Wednesday - May 23, 2018

Jak otrzymać kredyt na sfinansowanie budowy domu?


oprocentowanie kredytów

Otrzymanie kredytu na sfinansowanie budowy domu nie jest prostym zadaniem. Każdy inwestor, który załatwiał tego typu formalności, zdaje sobie sprawę z tego jak duże wymagania stawiają banki. Warto dokładnie przygotować się do takiego przedsięwzięcia – dzięki temu można uniknąć wielu niepotrzebnych kłopotów oraz opóźnień.lokaty bankowe

Podstawowym krokiem, które należy wykonać przed ubieganiem się o kredyt hipoteczny, jest zgromadzenie wszystkich wymaganych dokumentów. Wśród nich znajduje się przede wszystkim potwierdzenie prawa do dysponowania działką budowlaną, na której zostanie zrealizowana budowa. Wszystkie te wymagania mają na celu zwiększenie szans na to, że zaplanowana inwestycja zostanie rzeczywiście doprowadzona od końca.

Właściwa wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości to jeden z warunków, który stawia wiele banków, osobom ubiegającym się o kredyty hipoteczne. Bardzo często wyceny są wykonywane przez sam bank, jednak warto także rozważyć skorzystanie z usług niezależnego eksperta. W czasie dokonywania wyceny nieruchomości należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, m. in. stan prawny i techniczny oraz wartość działki budowlanej, dlatego sporządzenie takiego dokumentu trzeba powierzyć kompetentnemu i doświadczonemu specjaliście.

Rozliczanie budowy domu

Praktycznie każdy bank wymaga odpowiedniego rozliczenia kredytu hipotecznego zaciągniętego na budowę. Pieniądze przeznaczone na zrealizowanie inwestycji są bardzo często wypłacane w transzach. Otrzymanie kolejnego zastrzyku gotówki jest uzależnione od dostarczenia dokumentacji potwierdzającej właściwe wykorzystanie dotychczas otrzymanych środków. W większości przypadków wystarczą fotografie lub kosztorys, rzadziej banki decydują się na inspekcję budowy lub wymagają dostarczenia faktur i rachunków.

Warto wybrać dobrą ofertę

Spełnienie wszystkich formalności wymaganych przez bank to nie wszystko. Warto zatroszczyć się o to, żeby skorzystać z dobrej oferty opartej na uczciwych warunkach. Źródłem przydatnych informacji może być między innymi ranking kredytów hipotecznych z czerwca 2015 na konta-oszczednosciowe.blogspot.com, który powinien zawierać przejrzyste zestawienie aktualnych ofert, z których można skorzystać.

Zaciągnięcie kredytu oraz zrealizowanie i rozliczenie całej inwestycji jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem, zwłaszcza dla osób, które nie mają dużej wiedzy na ten temat. Dlatego warto przede wszystkim stawiać na przejrzyste i zrozumiałe zasady. Niestety wiele banków lubi tworzyć skomplikowane umowy pełne trudnych terminów niezrozumiałych dla przeciętnego klienta. Dlatego od samego początku warto wyjaśniać wszystkie wątpliwości i upewnić się, że wszystkie warunki zostały dobrze wyjaśnione.