+174 123 456 789 Friday - Jun 22, 2018

Jak najlepiej lokować swoje oszczędności?


dlampolska

Swego czasu banki koncentrowały się na pozyskiwaniu klientów potrzebujących rachunków osobistych, kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także kart kredytowych. Obecnie banki wychodzą na przeciw klientom mającym w zwyczaju oszczędzanie lub dopiero zaczynających oszczędności gromadzić. Wprowadzają też – za pośrednictwem mediów – modę na oszczędzanie i sugerują, że najlepiej jest zakładać lokaty bankowe.lokaty bankowe

Oszczędzanie na lokacie po raz pierwszy

Banki dla nowych klientów przygotowują bardzo dobre oferty, także z kwestii oszczędzania. Oprocentowanie bywa wyższe niż dla klientów stałych, gdyż mechanizm promocji ma na celu wzbudzenie zainteresowania bankiem potencjalnych klientów, którzy do tej pory korzystali z konkurencyjnych produktów bankowych. Dlatego też oprocentowanie lokat w wysokości 4% skutecznie dociera do osób, których kapitał lubi pracować ze szczególną korzyścią dla jego posiadaczy.

Jak wyszukać najlepszą lokatę?

Przysłowiowa poczta pantoflowa rzeczywiście pomaga wpaść na trop lokaty bankowej, ale w rzeczy samej może nie dawać opcji świadomego wyboru oferty, jakie daje porównanie lokat. Zazwyczaj taka lokata jest wybierana w wyniku polecenia przez znajomego – kwestią dyskusyjną pozostaje czy dokonał on rzeczywiście wyboru lokaty z najlepszym oprocentowaniem. Jest bardzo możliwe, że lokata została założona w banku, w którym znajomy ma prowadzony rachunek osobisty. Dlatego też warto sprawdzić, czy tego typu rekomendacja jest na tyle atrakcyjna, że warta uwagi. W podejmowaniu decyzji pomocny będzie wirtualny ranking lokat – aktualny ranking lokat znajdziecie na stronie oszczednoscionline.pl. Jest on niezastąpiony, gdyż w jednym miejscu ukazane są najważniejsze informacje dotyczące lokaty bankowej.

Kto da więcej?

Można pokusić się na stwierdzenie, że najlepsze oprocentowanie lokat będzie można znaleźć w bankach, które dopiero co weszły na rynek i starają się przekonać klientów do ich oferty, a także w bankach, które w sposób widoczny dbają o dobro klienta lub przechodzą przez swoistą reorganizację, mającą na celu wyeliminowanie nieskutecznych już praktyk marketingowych. Banki walczą o to by dać więcej, chociaż najbardziej zależy im na nowym kliencie, z tym że w przypadku oprocentowania promocyjnego raczej po raz wtóry nie będzie można z niego skorzystać. Rzeczywiście przy pierwszej lokacie można zyskać zdecydowanie więcej, ale też kolejna lokata może mieć oprocentowanie lepsze niż pod innym bankowym, często bardzo popularnym szyldem.