+174 123 456 789 Wednesday - May 23, 2018

Funkcjonalność dzisiejszych kont bankowych – czy karty zbliżeniowe to innowacja?


Bankowe produkty finansowe dla każdego

Konto w banku ma dziś chyba każdy. To, co jeszcze całkiem niedawno dla wielu wydawało się luksusem, dziś jest powszechnie dostępne dla zwykłego obywatela. Konta osobiste są przede wszystkim dużym ułatwieniem w przeprowadzaniu wszelkiego rodzaju transakcji internetowych lecz nie tylko. Atrakcyjne produkty bankowe w polskich bankach

Wiele osób coraz częściej decyduje się na płacenie za pomocą karty również podczas tradycyjnych zakupów. Jest to zdecydowanie jeden z najbezpieczniejszych sposobów przeprowadzania transakcji płatniczych. Podczas gdy posiadając przy sobie większą ilość gotówki narażeni jesteśmy na kradzież lub jej zagubienie, w przypadku posiadania karty płatniczej, nie jesteśmy skazani na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Nawet w przypadku jej zagubienia lub kradzieży, nasze pieniądze będą nadal spokojnie spoczywać na koncie. Dostęp do nich generowany jest za pomocą czterocyfrowego kodu PIN, więc nawet jeżeli ktoś połaszczy się na nasze oszczędności, musiałby również jakimś cudem zgadnąć cyfrową kombinację, dzięki której mógłby dobrać się do naszej gotówki.

Bezpieczna „zbliżeniówka”

Coraz większą furorę robią również tzw. karty zbliżeniowe. Ich innowacyjność polega przede wszystkim na tym, że podczas przeprowadzania transakcji pieniężnych w sklepie, nie jesteśmy zmuszeni „wklepywać” kodu PIN płacąc za zakupiony towar. Wystarczy przybliżyć kartę do terminala i …to wszystko. Wielu z nas ma jednak wątpliwości, czy transakcje takie są bezpieczne. W końcu w przypadku kradzieży, osoba niepowołana może posłużyć się naszą kartą w pierwszym lepszym sklepie.

Fachowcy jednak uspokajają i zapewniają, że korzystanie z kart zbliżeniowych jest równie bezpieczne, co transakcje przeprowadzane za pomocą tradycyjnych kart płatniczych. Są wprost naszpikowane najnowocześniejszymi rozwiązaniami, by ochronić nasz dobytek tak, aby nie dostał się w niepowołane ręce. Odsetek przypadków, w których dochodziło do przywłaszczenia kart zbliżeniowych przez osoby z zewnątrz, jest zbliżony do transakcji przeprowadzonych kradzionymi kartami tradycyjnymi.

Banki z przyszłością

Czasami trudno uwierzyć, że w ciągu kilku lat oferty banków rozwinęły się w tak zastraszającym tempie. Dziś nikogo nie dziwi już możliwość przeprowadzania transakcji za pomocą kart płatniczych ani kupowanie przez internet. To swego rodzaju wyznacznik nowych czasów, a banki dwoją się i troją, aby to właśnie ich oferta wydawała się najbardziej atrakcyjna na rynku.

Zanim więc zaczniemy złorzeczyć i przeklinać kolejną otwieraną w bliskim sąsiedztwie placówkę, pomyślmy ile korzyści z tego możemy „zgarnąć” dla siebie. W końcu im większa konkurencja, tym lepsze oferty. A co za tym idzie dużo korzystniejsze oprocentowanie kredytów i lokat oraz możliwość wyboru tej, która odpowiada nam najbardziej, a w niektórych przypadkach również negocjowanie warunków podpisania umowy.

Dodaj komentarz