+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Co daje nam założenie konta oszczędnościowego?


Wolne środki pieniężne na koncie oszczędnościowym

Oszczędzanie stało się ważnym mechanizmem pozwalającym na zapewnienie sobie lub bliskim możliwości spełnienia określonych potrzeb. Zaczynając od kupna samochodu, a kończąc na podwyższeniu standardu życia na emeryturze. Współcześnie banki oferują wiele możliwości gromadzenia środków finansowych. Są wśród nich konta oszczędnościowe, lokaty terminowe, czy też fundusze inwestycyjne.Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w polskich bankach

Nie każdy zainteresowany oszczędzaniem może wygospodarować z domowego budżetu większą kwotę, pozwalającą na założenie lokaty bankowej, czy też skorzystanie z usług funduszu inwestycyjnego. Wiele osób może jednak miesięcznie przeznaczyć niewielką sumę na cel oszczędnościowy. Właśnie dla nich stworzona została oferta bankowa, zawierająca lokaty o bardzo niskim progu finansowym i konta oszczędnościowe, które z założenia nie posiadają dolnej granicy umożliwiającej ich założenie.

Co umożliwiają konta oszczędnościowe?

Typowo oszczędnościowe konta bankowe oferują możliwość składania depozytu, który zostanie wyżej oprocentowany niż na tradycyjnym koncie rozliczeniowo-oszczędnościowym. Choć skala nie jest tak znaczna jak w przypadku preferencyjnych lokat bankowych, umożliwia proste i skuteczne przeciwdziałanie inflacji, a nawet zarabianie, jeśli ta jest na niższym poziomie niż wartość oprocentowania. Istotna jest możliwość dokonywania nieregularnych wpłat o różnej wysokości, dzięki czemu ułatwione jest oszczędzanie w początkowej fazie.

Wypłaty środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym są regulowane w różny sposób. Najczęściej są bezpłatne przy określonej liczbie wykonanych wypłat, przy czym często ich liczba jest ograniczona do jednej miesięcznie. To ograniczenie, jakie posiadają oszczędnościowe produkty bankowe umożliwia bankom swobodniejsze dysponowanie depozytem, niż to ma miejsce na tradycyjnym rachunku ROR.

Kont osobiste niezbędne do założenia konta oszczędnościowego?

Niektóre oferty bankowe uzależniają możliwość założenia konta oszczędnościowego o preferencyjnym oprocentowaniu od posiadania tradycyjnego rachunku bieżącego w tym samym banku. Dla klientów zainteresowanych samym kontem oszczędnościowym warunki założenia depozytu nie są już jednak tak interesujące.

Oszczędnościowe konta bankowe stały się ważnym elementem rynku finansowego, a wraz z rosnącą konkurencją pomiędzy bankami i zwiększającym się oprocentowaniem zgromadzonych środków, stały się również częściej wybierane przez klientów banków.

Dodaj komentarz