+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Chcesz najlepszy kredyt mieszkaniowy? Zadbaj o dobrą historię w BIK


Chcąc kupić własne mieszkanie bardzo często skupiamy się na zdobyciu jak najwyższych dochodów, a często zapominamy o tym, że na ocenę naszej zdolności kredytowej przez bank kolosalne znaczenie ma nasz historia w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego warto chwilę się zastanowić i sprawdzić, jakimi klientami będziemy w oczach pracowników bankowych.oprocentowanie kredytów

Czym jest BIK?

Biuro informacji Kredytowej to instytucja, która zbiera dane o wszystkich kredytobiorcach. Widnieją tam informacje zarówno o terminowych jak i nieterminowych spłatach. Każdy, kto choć raz brał, kredyt, pożyczkę, kartę kredytową znajduje się w tym miejscu. Jeśli zawsze terminowo spłacaliśmy nasze zobowiązania to mamy wysoki scoring, – czyli punktację, a osoby, które nierzetelnie spłacały długi będą miały zły scoring. Dodatkowo, gdy zadłużenie nie było regulowane dłużej niż przez 90 dni to mamy poważne kłopoty. Żaden bank nie zechce nam udzielić kredytu przez najbliższe 5 lat.

Jak zbudować dobrą historię kredytową?

Jeżeli chcemy mieć dobrą historię kredytową to należy terminowo spłacać swoje kredyty hipoteczne grudzień 2014, debety na koncie oraz wszystkie karty kredytowe. Jeżeli do tej pory nie braliśmy żadnego kredytu ani też karty kredytowej to warto rozważyć taką opcję przed chęcią wzięcia kredytu mieszkaniowego. Dlaczego? Dla banku osoby, które nie widnieją w BIK nie są, co prawda złymi klientami, natomiast bank nie może ocenić tych osób pod względem terminowości i rzetelności. W takich przypadkach więc jest nieco ostrożniejszy i możemy dostać przykładowo podwyższoną marżę. Czasami nawet zakup kuchenki mikrofalowej lub czajnika za sto czy dwieście złotych na raty może mieć dobry wpływ na naszą historię kredytową.

Odpowiednio wcześnie zadbajmy o naszą historię w BIK, a warunki kredytu mieszkaniowego mogą być dużo lepsze. Jeśli chcesz otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny to koniecznie musisz zadbać o dobrą historię w Biurze Informacji Kredytowej.