+174 123 456 789 Sunday - Jun 24, 2018

Bezpieczny sposób na oszczędzanie pieniędzy


Współczesna bankowość nieustannie się rozwija zaskakując nas na każdym kroku. Każdego miesiąca dowiadujemy się o nowoczesnym produkcie bankowym, który zaskakuje swoim kształtem. Nowością ostatnich lat w tym sektorze jest automatyczne oszczędzanie. Sprzedawcy instytucji bankowych zauważyli bowiem pewien problem wśród ich klientów polegający na braku konsekwencji w gromadzeniu wolnych środków finansowych, a więc oszczędności. Coś w tym jest, ponieważ wiele osób nie wykazuje determinacji i właśnie konsekwencji w tym, co robi. Jeśli jest się taką osobą, to przekłada się to także na jego nieefektywne oszczędzanie.

Automatyczne przekazywanie pewnej kwoty pieniędzy na rachunek oszczędnościowy powoduje, że mimo wszystko oszczędności są gromadzone. Jest kilka sposobów na skorzystanie z tej innowacyjności. Podczas transakcji kartą płatniczą kwota może zostać zaokrąglona, a ta dodatkowa suma pieniędzy przelana na konto oszczędnościowe. Innym rozwiązaniem jest stała kwota przekazywana do reszty oszczędności lub jej wartość procentowa.

Rozwiązaniem co do oszczędzania jest też tradycyjna lokata, która choć posiada szereg zalet, nie zawsze odpowiada oczekiwaniom współczesnych klientów banków. Jest to mało elastyczne rozwiązanie, dlatego ludzie wolą przelewać swoje pieniądze na konto oszczędnościowe, z którego zawsze mogą wybrać swoje oszczędności. Istnieją jednak najlepsze lokaty dla osób ceniących sobie elastyczność i nieustanną możliwość korzystania ze środków finansowych – depozyty nocne.

Oprocentowanie lokat wrzesień 2014 nocnych jest nieco wyższe od lokat terminowych co oznacza wyższy zysk. Wiele banków proponuje rozwiązanie automatyczne, które spowoduje, że każdej nocy pewna część naszych środków umieszczana jest na lokacie i w ten sposób dla nas „pracuje”. Trudno o bardziej korzystne rozwiązanie dla specyficznej grupy osób. Jeśli pragniemy znaleźć najkorzystniejszą ofertę depozytów bankowych, które pozwoli nam na najwyższy zysk to wystarczy zapoznać się z odpowiednim zestawieniem wszystkich ofert w zależności od opłacalności. Znajdziemy coś takiego wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „ranking lokat”.